• Warsztaty ogrodnicze

• 28 marca 2023 r. klasa IIb gościła u siebie Panią Dianę Ebert, która przeprowadziła z uczniami warsztaty ogrodnicze. Podczas warsztatów dowiedzieliśmy się, jak pozyskiwać nasiona i od podstaw zasiać pomidory i paprykę. Po skończonej pracy dzieci miały okazję poczęstować się dojrzałymi warzywami, a za swoją pracę otrzymały dyplomy Małego Ogrodnika.

• Światowy Dzień Zespołu Downa

• W trakcie prezentacji klas celebrowaliśmy odrębnie święto osób z Zespołem Downa. Chcieliśmy okazać naszą solidarność z osobami z trisomią 21. Włączyliśmy się w akcję społeczną akceptując i dając czytelny znak naszego zainteresowania i aprobaty dla tych osób. A ponieważ każdy drobny gest ma znaczenie i może się przysłużyć niwelowaniu barier, w Dzień Kolorowej Skarpetki cała społeczność: dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie, założyła skarpetki - wielobarwne i nie do pary. Zaznaczyliśmy to również na dekoracji, poprzez wykonanie kolorowych skarpetek i zawieszenie ich w widocznym miejscu.

Życzymy wszystkim osobom z Zespołem Downa dobrych, barwnych i satysfakcjonujących dni, by nie brakowało im powodów do radości! :)

• III Edycja Dnia Promocji Talentów

• Nie można pytać życia o sens, można mu tylko sens nadać...
            Cała wielkość naszej przygody polega na życiu,
            które przychodzi do nas z pustymi rękoma,
            lecz opuścić nas może wzbogacone i przekształcone.

Romain Gary

21 marca w naszej szkole odbyły się prezentacje klas. Każda przygotowała występy wokalne lub taneczne. Były nawet momenty wspólnej zabawy!

• #laboratoriaprzyszłości - luty

• Najmłodsi uczniowie mają już wprawę w budowaniu z klocków Polydron.

• O innowacji pedagogicznej w klasie VIb

• Nie mają chwili wytchnienia uczniowie klasy szóstej. Ledwie wykonali filmiki dotyczące przypowieści, a już następne prace podsumowujące kolejną lekturę. W bibliotece można podziwiać wyspy „załogi” z powieści Ireny Jurgielewiczowej pt. „Ten obcy”.  Do każdej makiety dołączone są karty pracy i charakterystyki bohaterów.

• O innowacji pedagogicznej w klasie IVa i Vb

• Droga społeczność szkolna SP w Baniach przekazujemy kolejne informacje o innowacjach pedagogicznych. Historia, jak się okazuje, wcale nie jest trudna, wprost przeciwnie może okazać się, że jest interesująca, za sprawą niewyczerpanego źródła pomysłów pewnej nauczycielki. Co tym razem?

W klasie czwartej spotkali się, co w rzeczywistości nie miało miejsca, królowie z dynastii Piastów i Jagiellonów, którzy opowiedzieli o sobie wiele interesujących, ciekawych i mało znanych faktów z życia każdego z nich.

Klasa piąta musiała, po niezbyt ciekawych kronikach, przygotować wylosowany element nawiązujący do średniowiecza w formie makiety. Na kilka dni zapanował w klasie chaos, z którego, jak w micie o stworzeniu świata, wyłoniły się zamki, miasta i wsie średniowieczne.

• Spotkania z historią

• 14 marca do naszej szkoły zawitała grupa „Rekonstrukto” z pokazem historycznym nawiązującym do epoki średniowiecza.

Uczniowie mogli zobaczyć elementy uzbrojenia rycerskiego, niektórzy wcielili się w rolę rycerza. Dowiedzieli się na czym polegał i jak wyglądał hołd lenny oraz droga do zostania rycerzem. Byli i tacy śmiałkowie, którzy dobrowolnie dali zakuć się w dyby i posmakować uroków średniowiecznej kary, jeden z nich może nawet zasłużył na tę karę :)

• Kangur Matematyczny

• 16 marca odbyła się XXXII edycja Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny”. Do konkursu przystąpiło 23 uczennic i uczniów z klas od drugiej do ósmej. Zadania uczennice i uczniowie pisali w 4 kategoriach: „Żaczek”, „Maluch”, „Beniamin”, „Kadet”. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkę – układankę przestrzenną w postaci ostrosłupa ściętego.

• Sukcesy w piłce siatkowej!

• Uczennice naszej Szkoły zwyciężyły w Regionalnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Pyrzycach. W zawodach pokonały bez straty seta drużyny z: Dębna, Lipian, Szczecina i Polic. Uzyskaliśmy awans do rozgrywek półfinałowych.

Skład drużyny: Hanna Borowiec, Natalia Górecka, Lena Drytkiewicz, Nadia Janicka, Klaudia Błaszczyk, Maja Bulsa, Martyna Krajewska i Oliwia Lasota.

Gratulacje dla dziewcząt i trenerów!

• #laboratoriaprzyszłości - luty

• Kreatywne zajęcia prowadzone są również podczas lekcji informatyki. Uczniowie każdej z klas IV-VIII, na podstawie edubotów i programowania w szkole, aktywnie tworzą pojazdy, łaziki i roboty. Oto efekty prac!

• Dzień Kobiet

• Świat jest pełen KOBIET, które swoją siłą, mądrością i pracowitością budują dla nas lepszy świat. Kierując się taką myślą, uczniowie wszystkich klas przygotowali i zaprezentowali w formie plakatów informacje i ciekawostki o wybitnych kobietach świata.

• O innowacji pedagogicznej w klasie VIb

• Kolejna lektura, którą przygotowała klasa VIb to fragmenty Biblii, a dokładniej - przypowieści. W ramach "Lekturownika" grupy składające się z trzech osób musiały samodzielnie przygotować scenariusz, na podstawie którego należało nagrać filmik pokazując w nim przesłanie wybranej przypowieści.