• Wycieczka do Torunia

• 26 września 2023 r. odbyła się wycieczka do Torunia, w której uczestniczyli uczniowie, wyróżnionych w Grze Terenowej, klas IIb i VIIb. Po mieście oprowadzał nas Pan Przewodniczący Torunia, jeden z Przewodników Bez Granic. Pokazał nam wiele ciekawych miejsc, które są mało znane i przedstawił interesujące historie z dziejów miasta, jak choćby - w jaki sposób karano skorumpowanych sędziów w dawnych czasach, czy znaczących mieszkańców miasta (osiołek).

Uczestnicy zjedli smakowity obiad w Barze Mlecznym "Pod Arkadami", następnie udali się na warsztaty pieczenia pierników do Muzeum Piernika Toruńskiego, poznali też historię ich wypieku. Punkt kulminacyjny, jak podczas każdej wycieczki, to przystanek w McDonald's.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy sponsorom za możliwość odbycia wyjazdu :)

Izabella Senda
            Aleksandra Welcz

• Pomaganie jest fajne!

• Uczniowie Szkoły Podawowej w Baniach przyłączyli się do akcji charytatywnej dla naszego kierowcy - Pana Stanisława Stańki.

Kiermasz ciast przeprowadzony przez SU przyniósł zadowalającą kwotę w wysokości 1650 .  Pieniążki zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację.

Dziękujemy wszystkim bardzo serdecznie.

Gabriela Borowiec i Paulina Koźlarek

• Sprzątanie Świata

• 15 września w naszej szkole odbyło się Sprzątanie Świata. Wszyscy uczniowie aktywnie i chętnie sprzątali naszą miejscowość. Worki pełne śmieci uczniowie zostawili w miejscach ustalonych z Urzędem Gminy w Baniach :)

• Noc w szkole

• W piątek, 15 września, pomimo nastającego weekendu, gwar w naszej szkole nie ucichł. A to za sprawą klas IIa i IIIb, które brały udział w wydarzeniu „Noc w szkole”. Spotkanie miało na celu powakacyjną integrację uczniów i wzmacnianie dobrych relacji między nimi. Zgrana klasa, to „bezpieczna baza” do wspólnego przeżywania sukcesów i pokonywania trudności.

Jedna z sal szkolnych, zamieniła się w salę kinową, dzieci uczestniczyły również w zabawach ruchowych, tanecznych i integracyjnych, a na kolację zjadły pyszną pizzę. Ciszę nocną przerywały szepty rozmów i chichoty, co jest tylko dowodem na to, ze zabawa była udana, a założenia nocowanki osiągnięte!

Paulina Koźlarek, Malwina Witek

• Kiermasz ciast

• Nasza szkoła przyłącza się do akcji charytatywnej "Przystanek - Kraków, stacja końcowa - ZDROWIE"!

18 września 2023 r. odbędzie się kiermasz ciast, z którego dochód zostanie przeznaczony na pomoc w dojściu do zdrowia Pana Stanisława Stańki.

Sprzedaż ciasta na przerwach :)

Opiekunki SU

G. Borowiec, P. Koźlarek

• Spotkanie z pisarzem

• 12 września 2023 r. odbyło się spotkanie klas VII i VIII z pisarzem - Jackiem Łapińskim, autorem pięciu książek. Uczniowie wzięli w nim aktywny udział, dowiedzieli się w praktyce o wartościach, jakie płyną z czytania książek.

• Narodowe Czytanie

• 8 września 2023 r. w naszej Szkole po raz pierwszy przystąpiliśmy do akcji Narodowego Czytania. Oprócz fragmentów powieści Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem" zorganizowane było spotkanie z przedstawicielem rolników - Karolem Przeradą, który w ciekawy sposób opowiedział o różnicach i podobieństwach pomiędzy ówczesną a obecną uprawą roli. Następnie zadawał dzieciom pytania, poprawne odpowiedzi nagrodził niespodziankami.

W drugiej części przedstawiciele klas V-VIII zmierzyli się z zadaniami, na najlepszego uczestnika czekał voucher na obiad, składający się z: przystawki, głównego dania i deseru, z panią Dyrektor w Restauracji "Bańka".

• Narodowe Czytanie

• 8 września 2023 r. o godz. 10:00 odbędzie się w naszej Szkole Narodowe Czytanie, które w tym roku polegać będzie na odczytaniu fragmentów "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej

Po odczytaniu tekstów rozpocznie się spotkanie z rolnikiem, a po nim kilka konkurencji.