• Dzień Babci i Dziadka

• Uczniowie z klasy Ib zaprosili swoje Babcie i Dziadków na uroczyste spotkanie z okazji ich święta. Wnuczęta składały życzenia, zaprezentowały skecz "Babcia Gienia gotuje", obdarowały własnoręcznie wykonanymi prezentami a także grały na instrumentach. Szanownych gości poddali próbom sprawnościowym i zachęcali do wspólnej zabawy. Dzięki słodkości ciast przygotowanych przez Rodziców, smacznie i radośnie spędziliśmy czas spotkania.

• Szkolne kino

• Zanim zaczęły się ferie SU zorganizował FILMOWY PIĄTEK. Większość sal szkolnych zamieniła się w sale kinowe. Uczniowie w ramach integracji pierwsze 3 lekcje spędzili na oglądaniu i konsumowaniu przekąsek. Właściciele Restauracji BAŃKA przygotowali dla uczniów mnóstwo słodkości, które były sprzedawane na przerwach. Dziękujemy wszystkim za pomoc i współpracę. Poniżej krótka fotorelacja.

Paulina Koźlarek

• Szopka Bożonarodzeniowa

• 18 grudnia 2023 r. został rozstrzygnięty konkurs na wykonanie „Szopki Bożonarodzeniowej”.

Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie szopki Bożonarodzeniowej - przestrzennej pracy plastycznej, w której koniecznie należało uwzględnić wyraźne elementy tradycji Bożego Narodzenia. Szopkę można było wykonać samodzielnie lub z pomocą rodziny.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem, a uczniowie wykazali się niezwykłą pomysłowością i inwencją twórczą. Wykonano 25 prac. Jury nie miało łatwego zadania. Postanowiło przyznać wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie nagrody i wyróżnienia.

Gratulujemy uczniom i ich rodzicom :)

Beata Tołyż
            Bogusława Zasadzińska

• Spektakl teatralny - "Piękna i Bestia"

• 9 stycznia 2024 r. klasy Ia, Ib, IIa, IIb, IIIa, w ramach poszerzania wiedzy na temat teatru i kultury, pojechały do Szczecina na spektakl "Piękna i Bestia". Dzieci z zainteresowaniem oglądały sztukę, a pytane chętnie odpowiadały.

• Czas na zabawę! :)

• 8 stycznia 2024 r. odbył się bal karnawałowy klas I-III. Uczniowie bawili się przez 2 godziny, a komisja wyłoniła zwycięzców na najciekawsze i samodzielnie wykonane przebranie. W czasie balu odbywała się sesja zdjęciowa. Organizatorami byli wychowawcy klas I-III.

• Konkurs Recytatorski

• 15 grudnia 2023 r. odbył się szkolny etap Konkursu Recytatorskiego. Wszyscy uczestnicy godnie zaprezentowali wiersze z poezji dziecięcej i nie tylko.

I miejsce - Michalina Makowski,
            II miejsce - Melania Chmielnicka,
            III miejsce - Julia Ślusarek.

Wyróżnienia:
            Zofia Chmielewska,
            Stanisław Kamiński.

Wszystkim serdecznie gratulujemy! :)

Paulina Koźlarek

• BohaterON

• Nasza Szkoła za udział w akcji "BohaterON - włącz historię!" otrzymała dwa egzemplarze gry "Cenzura". W swojej formie gra nawiązuje do popularnej już "Tabu", z tą różnicą, że zarówno hasła, jak i  zasady potyczki pozostają w klimacie II wojny światowej.

"Cenzura" poleca się na lekcje historii :)