• Twoja krew moje życie

• 30 listopada 2023 r. odbyło się wręczenie nagród i dyplomów konkursu "Twoja krew moje życie".

I miejsce - Amelia Lal,
            II miejsce - Barbara Bigus,
            III miejsce - Antonina Budzińska.

Dzięki sponsorowi - RCK w Szczecinie, zostało przyznanych 10 wyróżnień. Gratulujemy wszystkim nagrodzonym!

• #szkoładohymnu

• Obchody Święta Niepodległości zaczęliśmy głośno, od marszu, który widzieliście z drona, dzięki uprzejmości Księdza Proboszcza Parafii pw. NMP Wspomożenia Wiernych, jeżeli nie braliście w nim udziału - żałujcie. Dzieciaki z Przedszkola, które wraz z Naszą Szkołą brały udział w uroczystościach, rewelacyjnie śpiewały pieśni patriotyczne  i recytowały wiersze, chyba, jak pamięć mnie nie zawodzi, m.in.  Władysława Bełzy „Katechizm polskiego dziecka”.  Hałasując  i dając wszystkim mieszkańcom Bań powód do radości, doszliśmy pod obelisk postawiony z okazji obchodów setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości, gdzie złożyliśmy kwiaty i jednocześnie czekała uczestników niespodzianka. W naszych obchodach udział wzięli licznie strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Baniach i z OSP Dłusko Gryfińskie, a także żołnierze i samochód wojskowy MRAP 12. Dywizji Zmechanizowanej, serdecznie dziękujemy za uświetnienie uroczystości.

Jak pamiętacie, to nie wszystko, dalsze świętowanie było w kościele, gdzie każda klasa, i oczywiście nasi najmłodsi koledzy i koleżanki, czyli przedszkolaki, odśpiewali przygotowane pieśni i piosenki patriotyczne. Jak pięknie zabrzmiał hymn zaśpiewany o 11.11 z ponad trzystu gardeł uczestników obchodów, a może i więcej osób (nie policzyliśmy strażaków, mieszkańców, którym składamy ogromne podziękowania za czynny udział w śpiewie) :)

Następnego dnia, jakby nie dość było jeszcze atrakcji, poczet sztandarowy uczestniczył w uroczystej mszy świętej za ojczyznę.

Serdeczne pozdrowienia dla wszystkich uczestników i cóż… czekamy na przyszły rok.

• Kolorowa sałatka

• Uczniowie klasy IIIa wykonali sałatkę owocową w ramach dbania o zdrowy styl życia. Samodzielnie obierali i kroili owoce, następnie degustowali wykonaną sałatkę. Uczniowie chętnie uczestniczyli w klasowych warsztatach kulinarnych :)

Danuta Porowska

• Cyberbezpieczny uczeń

• O zagrożeniach, jakie mogą spotkać dzieci w Internecie, poinformował podczas spotkania z uczniami klas I-III specjalista do spraw nieletnich z Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie. Uczniowie wiedzą już, jakich informacji nie mogą podawać w sieci, co to jest przemoc fizyczna, werbalna oraz cyberprzemoc i hejt. Znają skutki i konsekwencje negatywnych zachowań, wiedzą z kim mogą o tym porozmawiać. To był dobry początek - będziemy kontynuować i rozszerzać temat podczas kolejnych spotkań.

• Innowacja pedagogiczna w klasie VIIb

• Ciemno wszędzie, głucho wszędzie
            Co to będzie, co to będzie?

W klasach VIIb, Va i IVb kontynuowana jest innowacja pedagogiczna pn. „Lekturownik – motywownik”. Uczniowie wykonują na lekcjach lekturowniki, pracują z kartami pracy oraz, czasami, mają niespodzianki.

W klasie VIIb rozpoczęło się omawianie dramatu Adama Mickiewicza od wspólnego czytania utworu. Na wejście nauczyciel przebrał się za Guślarza i zaprosił uczniów na „Dziady”. Sala została przygotowana jak kaplica cmentarna, na stołach znalazły się pokarmy dla pojawiających się duchów, zasłonięto okna a na tablicy multimedialnej pojawił się podkład muzyczny. Wszystko to miało na celu przybliżyć uczniom nastrój i atmosferę tej uroczystości. Jednocześnie wspólne czytanie zaznajomiło z tekstem, który na kolejnych lekcjach zostanie dokładnie omówiony.

• Dlaczego warto oddawać krew?

• W ramach współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa w Szczecinie pani Sandra Delios-Słomczyńska po raz kolejny przeprowadziła zajęcia w klasach I-III. Promowanie oddawania krwi i to, jak ważną rolę pełni ono w życiu człowieka bardzo interesowało naszych najmłodszych uczniów. Dzieci wykonały również kartki dla Honorowych Dawców Krwi.

• Jak poradzić sobie z emocjami?

• Na spotkanie warsztatowe pt.: "Wesołe minki" zostali także zaproszeni pierwszoklasiści. Pracowali nad pozytywnymi zachowaniami i relacjami rówieśniczymi oraz empatią i zrozumieniem swoich emocji.

• Jak poradzić sobie z emocjami?

• W ramach współpracy szkoły z innymi instytucjami poproszono Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną o przeprowadzenie warsztatów w klasach czwartych. Zajęcia pod hasłem "Strażnicy Uśmiechu" odbyły się w dwóch etapach, a dotyczyły rozpoznawania, wyrażania i radzenia sobie z własnymi emocjami.

• Matematyka w szkole

• Jak matematyka łączy się ze szkołą? Czy można ją znaleźć tylko podczas zajęć z edukacji matematycznej? Na te i inne pytania uczniowie klas młodszych szukali odpowiedzi w trakcie realizacji I Modułu projektu Natalia i Antek w świecie matematyki pod tytułem "Matematyka w szkole". Zadanie zostało wykonane!