• Wycieczka do Berlina

• 29 maja 2023 r. klasa IVa uczestniczyła w wycieczce edukacyjno-rekreacyjnej do Ogrodu Zoologicznego w Berlinie. Celem było pogłębienie wiedzy na temat fauny świata, poznanie roli ogrodów zoologicznych w zakresie ochrony gatunków zagrożonych, kształtowanie świadomości ekologicznej oraz integracja klasy.

W wyjeździe uczestniczył również Ivan Malysh - nasz kolega z Ukrainy. Było to możliwe dzięki pomocy kilku osób, a szczególnie dzięki osobistemu zaangażowaniu pani Dyrektor, za co serdecznie dziękujemy.

Hanna Borowiec

• Wycieczka integracyjno-turystyczna "Leśna Polana"

• 31 maja 2023 r. uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w wyjeździe do Nowego Czarnowa. Skorzystali z wielu atrakcji zorganizowanych przez Zespół Szkół Specjalnych oraz stowarzyszenie na rzecz osób niepełnosprawnych MOST. Pokonali marsz na orientację, wykonywali zadania i z powodzeniem dotarli na metę. Czekał tam na nich poczęstunek oraz różnego rodzaju zabawy.

Justyna Senko
            Katarzyna Wysocka

• Innowacja pedagogiczna - kółko psychologiczne

• W ostatnim czasie w naszej Szkole odbywają się zajęcia, podczas których uczniowie klas VIII zdobywają wiedzę z zakresu psychologii. Zapoznają się z prezentacjami multimedialnymi na temat badań nad emocjami, psychologii rozwoju człowieka czy pracy psychologa. Uczniowie pracują również w grupach próbując odpowiedzieć na pytania związane z wiedzą psychologiczną.

Justyna Senko

• Dzień Dziecka w Lubanowie

• Uczniowie naszej Szkoły wybrali się na festyn organizowany przez Firmę Energix Polska, który odbył się na stadionie w Lubanowie. Dzieciom zapewniono wiele atrakcji i nagród.

Uczennica klasy VIIa - Justyna Węgrzyn, zajęła III miejsce w konkursie plastycznym pn. "Gramy w wiatr, zmieniamy świat", za zaangażowanie i udział w konkursach Szkoła otrzymała 2500 zł.

• #laboratoriaprzyszłości - kwiecień

• Budowle Ib są już (prawie) większe od uczniów! :)